Goriško društvo za osteoporozo Nova Gorica

Zmigajmo se še preden nas osteoporoza načne

V sredo, 4. maja 2016, ob 17.00 uri, v veliki dvorani Mestne občine Nova Gorica vabimo na predavanje z naslovom ALI SE PACIENTI ZAVEDAMO SVOJIH PRAVIC. Predavala bo Duša Hlade Zore dr. med., zastopnica pacientovih pravic, predsednica Zveze društev bolnikov z osteoporozo Slovenije. Pred predavanjem bo potekalo presejalno merjenje mineralne kostne gostote z ultrazvokom na petnici z izračunom tveganja za osteoporozne zlome.

V soboto, 14. maja 2016, bo 10. tradicionalno srečanje - Grajski vrt Ozeljan. Odhod dveh avtobusov z avtobusne postaje Nova Gorica:
ob 8.30 uri za pohodnike, vožnja do Šempasa. Kratki ogledi z razlago po poti do Ozeljana: Krašanov trg in spominska plošča na rojstni hiši botaniku prof. Francu Krašanu; spomenik in spominska soba heroju Mihajlu, legendarnemu diverzantu Mehdi Guseinov; baročna cerkve sv. Silvestra; vodnjak BRIDA; spomenik padlim vaščanom Šempasa v NOB - delo Marka Pogačnika. Hoje bo cca 1uro, ogledi z razlago cca 30 minut. Vodja pohoda bo Murovec Slavka, članica Upravnega odbora.
ob 9.30 uri odhod avtobusa za sprehajalke
Ob prihodu prejmejo udeleženci vodo in še... , sledi rezanje pršuta; ob predvidoma 10.30 uri zabavni program, ki ga bodo izvajale članice in člani, s skeči pa Erna s Krasa; ob 12.00 uri kosilo; predviden odhod prvega avtobusa ob 15.00 uri. Prispevek 10 €.
Vsi, ki se pripeljete z osebnimi avtomobili, jih parkirajte ob pokopališču.

Sodelovanje na Paradi učenja, ki jo organizira LUNG, v času od 15. do 24. maja 2016. V petek, 20.5.2016, ko je tema dneva "Dan starejših - čili, zdravi, informirani in dejavni", bomo, med 16.00 in 17.00, predstavili dejavnost našega Društva: video predstavitev preventivnih programov za ohranjanje zdravja in preprečevanja socialne izključenosti, obiskovalcem bomo ponudili promocijsko gradivo o osteoporozi in našem društvu, v ustvarjalni delavnici bomo izdelovali sončnice iz papirja. Vabljeni!

V petek, 20.maja 2016, ob 18.30 uri, v prostorih občine Šempeter-Vrtojba, vabimo na predavanje POGOSTE BOLEZNI OČI. Predaval bo Bogdan Gregorčič, dr.med., spec.oftamologije

V sredo, 25. maja 2016 izlet v Brkine

 

Goriško društvo za osteoporozo Nova Gorica
Kidričeva 9, p.p. 298
5000 Nova Gorica

05 398 55 95
(v času dežurstva)
031 334 360, 031 303 730

gorisko.osteo.drustvo
@gmail.com

DEŽURSTVO

vsak ponedeljk v mesecu
od 14.00 do 16.00

Dežurstva NI v času praznikov, med 3. 7. in 28. 8.  ter 16. 12. in 31. 12.

GOD program20
 
 

Naša spletna stran za svoje funkcionalnosti uporablja spletne piškotke, ki ne hranijo osebnih podatkov. Ali se strinjate z uporabo piškotkov ?

- eZasebnost direktiva EU

Zavrnili ste piškotke. Odločitev lahko spremenite.

Sprejeli ste piškotke z naše spletne strani.Odločitev lahko prekličete.

Copyright © 2013. All Rights Reserved.